Realistiese Kunstenaar

Ernest Barrias

Pin
Send
Share
Send
Send

"La Nature se demoilant" is in 1889 in diens geneem om die nuwe mediese skool in Bordeaux te versier. 'n Jong vrou, die allegorie van die natuur, lig stadig die sluiers wat sy toegedraai is. Toe hy die eerste weergawe in wit marmer vir die skool voltooi het, het Ernest Barrias (1841-1905) ontwerp 'n tweede beeld in polichrome, vir die seremoniële trap van die Conservatoire des Arts et Meters, in Parys.
Hy het marmer en oniks gebruik van die nuut heropende steengroewe in Algerië. Versigtig gesny om die dekoratiewe eienskappe van die materiaal te verbeter, die verskillende dele van die beeldspeel op die are in die gebreide oniks vir die sluier, die gevlekte effek van die rooi marmer vir die mantel, die waarde van lapis lazuli vir die oë en malachiet vir die litteken en koraal vir die mond en lippe. Die algehele effek is verbasend ryk. Die werk behoort aan 'n groot herlewing van polichrome beeldhouwerk wat deur argeologiese ontdekkings geloods is en vyftig jaar tevore deur Cordier geïllustreer is. Die standbeeld was baie gewild en baie afskrifte is gemaak. | © Musée d'Orsay 2006
Louis-Ernest Barrias (13 April 1841 - 4 Februarie 1905) was 'n Franse beeldhouer * van die Beaux-Arts-skool. In 1865 het Barrias die Prix de Rome gewen vir studie aan die Franse Akademie in Rome. Barrias was betrokke by die versiering van die Paris Opera en die Les de la Païva in die Champs-Élysées. Sy werk was meestal in marmer, in 'n romantiese realistiese styl wat aan Jean-Baptiste Carpeaux verskuldig was. Louis-Ernest Barrias en stato uno scultore Franciscus della scuola Beaux-Arts di Parigi. Concerto al Prix die Rome, nul 1865, 'n dans-en-dansstudio by die Accademia di Francia a Roma. Ha partecipato alla decorazione dell'edificio Opéra di Parigi e dell'Hotel de la Paiva nel Champs-Élysées.
Il suo lavoro, prevalentemente in marmo, 'n semi-realistische plek in 'n romantiese plek waar Jean-Baptiste Carpeaux (Jean-Baptiste Carpeaux)1827-1875).
"La natura si rivela alla Scienza"Die kommissie het in 1889 plaasgevind, en is nou beskikbaar by die Medicina Dell'università van Bordeaux. En die beste van die wêreld, en ek het 'n goeie idee om dit te doen. Ek het die beste nuus in marmo bianco, destinata ad abbellire l'edificio che la ospitava, Lo scultore francese Ernest Barrias (1841-1905) Dit is die tweede keer dat die politiek, die koloniale skild van die Konservatorium van die Kunste en die Middeleeërs van Parigi, geplaas word. Dit is 'n belangrike rol in die opera, en dit is 'n belangrike rol in Algerië. Perizia en Maestria in die Maniera verhaal, die verskaffing van die dekoratiewe materiaal van die materiaal, die verskillende dele van die styl, en die kreatiwiteit van 'n doolhof wat die beste van jou keuse maak, en jy kan ook 'n paar wonderlike dinge doen. Gli occhi, della malachite con cui è stato realizzato scarabeo, del corallo per la bocca e le labbra.L'effetto generale en di ricchezza sorprendente.L'opera rientra in un vasto movivoo di riscoperta della scultura policroma, diffusosi per merito Dié insiggewende argitektuur is 'n illustrasie van mezzo secolo prima en Cordier. Daarbenewens het jy 'n groot sukses gehad, en jy het 'n vinnige kopie in 'n ander tempo. | © Musée d'Orsay

Kyk die video: Ernest Barrias - La Naturaleza desvelándose ante la Ciencia - Museo d'Orsay - Paris Francia (September 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send